воскресенье, 11 февраля 2018 г.


Читацький щомісячник

     Люблю літературу, багато читаю. Але ніколи не думав, що доведеться викладати її в школі. То ж доводиться ліквідовувати «прогалини». З прочитаного за останній місяць найбільш вразили такі твори:
1.     Еріх Марія Ремарк. На Західному фронті без змін. Роман добре відомий, тому особливо багато говорити не буду. Читається легко, переклад чудовий. Шкода, що твір не вивчається в шкільній програмі детально. З задоволенням прочитаю інші його романи. Враховуючи, що в Україні війна, романи набули гострої актуальності, незважаючи на сто років, що відділяють від подій роману.

2.     Іван Багряний. Тигролови. «Сміливі завжди мають щастя», - каже автор. Підтвердженням цього є доля головного героя роману, який не скоряється обставинам, а діє. У боротьбі за право на життя і щастя він перемагає. Сюжет захоплює, читається легко, незважаючи на те що письменник довгий час проживав не в Україні. Для мене роман цінний не тільки як літературний  та історичний твір, а й як джерело цінної географічної інформації. Природа Примор’я, Сіхоте-Аліню, історія заселення Зеленого клину описані детально і цікаво.
3.     Іцхокас Мерас. Нічия триває лише мить. Литовський письменник, що народився в єврейській сім’ї. Втратив батьків в 1941 р. під час Голокосту. Друга світова війна. Вільнюське гетто. Шахова партія, яку не можна ні виграти, ні програти, бо на кону - життя –дітей... Події сімдесятирічної давності, ми мало знаємо про історію Голокосту. Я виріс в Гуляйпільському районі, 10 кілометрах від Новозлатополя – центру єврейського автономного округу. В роки війни, практично всі жителі, хто не встиг евакуюватись, були розстріляні. Але про це не прийнято було в радянські часи говорити. Тільки в 2007 році було встановлено пам’ятник загиблим. Спалах інтересу до історії Голокосту виник після відвідання Яд-Вашему – меморіалу пам’яті і героїзму єврейського народу у Єрусалимі. На одній зі стін в Долині Громад побачив надпис Новозлатопіль. Стало соромно, що виріс поряд, а знаю дуже мало. З ученицею 10 класу Ягодкіною Ілоною написали роботу по лінії МАН-юніор, присв’ячену Новозлатопільському національному округу. Робота отримала високу оцінку.



Комментариев нет:

Отправить комментарий