суббота, 23 декабря 2017 г.

     В зимовий час, коли дні короткі, а вечори довгі – з’являється більше часу для читання. Тож за останню декаду вдалось прочитати дещо цікаве. Насамперед, це драма Василя Шкляра «Троща», про яку багато зараз говорять. Ми мало знаємо про  історію УПА, тож для тих, хто прагне дізнатись більше цей роман.
  У анонсі до книги автор пише  «Трощею в тім краю, де відбулась ця драма, називають очерет. Саме в очеретах над рікою Стрипою червонопогонники оточили жменьку підпільників, не лишаючи їм жодного шансу. Але Бог не без милості, козак не без долі. Мій герой виходить із пастки, перемагаючи саму смерть. І тоді розумієш, що троща – це, крім усього, катастрофа, бійня, яка трощить людські долі й життя. Однак, якщо ти здатний гідно відповісти найжорстокішим викликам долі, то вийдеш переможцем навіть із пекла».
   Наведу лише один уривок з роману –
Тим, що українців там було найбільше ( мова йшла про українців в таборах) Там навіть наша мова була першою. І тоді хтось сказав : « Поки в московських концтаборах каратиметься бодай один наш політв’язень, це означатиме «Ще не вмерла Україна».

    З метою усунення прогалин в знанні літературної класики, нарешті прочитав Колгосп тварин  Джорджа Орвела.  Книга дійшла до нашого читача тільки після розвалу СРСР. Геніальний письменник передбачав майбутнє СРСР  ще в 40-х роках минулого століття. Тепер на черзі читання  роману-утопії  «1984».

    І нарешті – Лі Куан Ю. Роздуми великого лідера про майбутнє Китаю, США та світу. Один з найвидатніших політиків ХХ століття відповів на головні питання останніх десятиліть. Ось лише мала частина з цих питань:
Чи справді Китай зазіхає на лідерство США у Азії та в усьому світі ?
Що має зробити США задля збереження глобальної першості ?
Якими є економічні перспективи Індії порівняно з Китаєм на наступне десятиліття ?
Як довго ісламський екстремізм становитиме загрозу світовій безпеці ?
Чи має глобалізація зворотний хід ?


   Книга становить інтерес не тільки для вчителів історії і географії, а й для всіх, хто цікавиться міжнародною політикою та економікою.


Комментариев нет:

Отправить комментарий